משלוח חינם בקניה מעל 1000₪

על הפנינה

תהליך היווצרות הפנינה, תכונות וסוגים
בס"ד

תהליך היווצרות הפנינה

כאשר חודר גוף זר לתוך הצדפה, התאים הפנימיים מפרישים חומר הנקרא דר (Nacre) המצפה אותו כדי שלא יזיק לגוף הצדפה, תהליך זה נמשך במשך כל ימיה של הצדפה. 
פנינים מתחלקות באופן כללי לשני סוגים של גידולים: גידול במי ים - מים מלוחים, וגידול בנהרות ואגמים - מים מתוקים.

מעבר לכך, בשני הסוגים מים מלוחים ומים מתוקים, קיימות צדפות שונות שכל אחת מהן מפיקה פנינה שונה. כמו כן לפנינים יש גם צבעים שונים ומגוונים.
הצבע תלוי בגורמים רבים כגון: אזור מחיה, סוג הצדפה, אקלים וכדומה. הצבע המבוקש ביוקרתו הוא הלבן - שגם הוא אינו קבוע ולפעמים הוא מתאפיין
בנגיעה  קלה של ורדרד או כסוף.
גודל הפנינה הוא אחד הגורמים המכריעים בערכה של הפנינה. 
 
חשוב לציין  שכל הפנינים המתורבתות הן אמיתיות!    

תכונותיה של הפנינה

צבע, צורה, גודל, תאום, ניקיון וברק הם התכונות הבולטות בפנינים.
ככל שהפנינה עגולה יותר, חלקה ומבריקה כך ערכה רב יותר.
כמו כן גם גודל הפנינה הוא פרמטר חשוב, ככל שהפנינה גדולה יותר כך ערכה רב יותר. 

סוגי פנינים

פנינים ממים מתוקים קלאסיות

פניני מים מתוקים הם הפנינים הנפוצות ביותר בעולם התכשיטים.  גודלם של פנינים אלו נע בן 3-15 מ"מ, והנסיון לגדל פנינים גדולות יותר נמשך כל הזמן ולפעמים מצליחים להגיע גם לגודל של 17 מ"מ. צורתם משתנה בין עגול, טיפה ואורז. פנינה עגולה ערכה רב! 
 
לצדפות אלו לא מושתל גרעין (Nucleus) אך ישנה השתלה של רקמה, ועקב כך צורתם משתנה וקשה למצוא פנינים עגולות ממש. בשונה ממים מלוחים המאופיינים בצבע מרכזי אחד וגוונים קלים, לפנינים המתורבתות במים מתוקים ישנם צבעים דומיננטיים רבים ואף תת גוונים, ולכן צריך מיומנות רבה בכדי להתאים שורות. 
 
פניני אדיסון -  צבעם לרוב לבן מתכתי עמוק וישנם עוד גוונים כגון אפרסק, ורוד וסגול. בפנינים אלו מתבצעת השתלה של גרעין (Nucleus).
הן מופיעות בשלל צורות כאשר המבוקש ביותר הוא העגול. גודלם נע בין  8-16 מ"מ. לפנינים אלו ברק טבעי זוהר במיוחד.  

פניני מים מלוחים

בצדפות אלו מושתל גרעין (Nucleus) הגורם להפרשה מהצדפה הנקראת דר (Nacre) העוטפת את הגרעין.  

פניני אקויה יפניות - גדלות בעיקר ביפן במים מלוחים, רובן בעלות צורה עגולה מושלמת ולהן ברק טבעי עמוק. גודלם נע בין 3-10 מ"מ, צבעם לבן עם נגיעות של ורוד או כסף.
 
פניני סאות סי (פניני הים הדרומי) - גדלות במים מלוחים באזור אוסטרליה וסביבותיה, הן הגדולות, היקרות והנדירות ביותר מכל סוגי הפנינים.
צבעם משתנה בין לבן כסוף וורדרד - כאשר הפופולארי ביותר הוא הלבן בגוון פנינה. גודלם נע בין 8-18  מ"מ ויותר, ולפעמים הפנינה יכולה להגיע ל20 מ"מ!
 
גולדן סאות סי - פניני "הזהב" הם בין הפנינים המבוקשות ביותר בעולם. הגוון הזהוב שלהן טבעי לחלוטין - ככל שהצבע עמוק יותר כך עולה ערך הפנינה. גודלם נע בין 10-15 מ"מ ויותר, ולפעמים הפנינה יכולה להגיע ל20 מ"מ!
  
פניני טהיטי - המאפיין העיקרי והייחודי של פניני טהיטי הינו צבען הכהה הטבעי, והם באים בשלל גוונים המתחילים בצבעים של אפור עד שחור עמוק. פנינים אלו נקראות גם "השחורות" ונחשבות ליקרות במיוחד. גודלם של הפנינים נע בין  8-16 מ"מ, צורתם משתנה בין עגול מושלם, כמעט עגול, אובליות או טיפות.
x

#{title}

#{text}

#{price}